Запаморочення: симптоми, діагнози та фактори ризику, лікування
Це почуття знає майже кожен: легке, короткочасне запаморочення та несподівана слабкість тіла. Ці симптоми з’являються несподівано, часто при дуже швидкій зміні становища, внаслідок тривалого перебування на сонці або внаслідок зловживання алкоголем. Однак іноді вони виникають без будь-якої видимої зовнішньої причини в нашій повсякденній діяльності і негативно впливають на якість нашого життя. Якщо вони з’являються часто і не викликані зовнішніми подразниками, необхідно звернутися до лікаря. Часто запаморочення може бути ознакою хвороби. Ось можливі діагнози. Більше про хвороби дивіться на цьому порталі cbo.
Запаморочення: запалення внутрішнього вуха
Очі та вуха тісно пов’язані з почуттям рівноваги. Якщо у вас розвивається інфекція внутрішнього вуха, ваша рівновага може порушитись, і ви можете відчути раптове запаморочення. Також вони можуть бути викликані синуситом, який викликає підвищення тиску у вухах, через що ми почуваємося слабкими, голова паморочиться. Раптове запаморочення також може спричинити надмірне скупчення вушної сірки у вухах.
Запаморочення: зневоднення
Адекватний рівень рідини в організмі необхідний підтримки нормального кров’яного тиску. Коли ваше тіло зневоднене і тиск падає, у вас паморочиться в голові. Регулярне заповнення рівня рідини має важливе значення для вашого благополуччя та функціонування організму.
Запаморочення: низький рівень глюкози в крові
Коли рівень глюкози в крові зненацька падає, організм починає використовувати накопичену енергію. Ми відчуваємо це, тоді як неприємне обертання у голові. Може допомогти випити склянку соку або з’їсти фрукти.
Запаморочення: раптове падіння артеріального тиску
Запаморочення починається при різкому падінні артеріального тиску. Цей ефект відомий як ортостатична гіпотензія. Це раптове падіння артеріального тиску систоли як мінімум на 20 мм рт. ст. Або діастолічного артеріального тиску щонайменше на 10 мм рт. Гіпотонія часто виникає, коли ви швидко переходите зі становища, сидячи в положення стоячи, після тривалого стояння, перебування в переповненому, спекотному приміщенні або при перенапрузі.
Запаморочення: побічні ефекти від прийому ліків
Деякі знеболювальні або антибіотики знижують артеріальний тиск, що спричиняє побічні ефекти у вигляді запаморочення. Якщо ми приймаємо новий препарат, запаморочення може сигналізувати про алергію. У кожному випадку побічні ефекти слід проконсультуватися з лікарем.
Запаморочення: порушення роботи серцево-судинної системи
Інші можливі причини запаморочення включають порушення кровотоку до мозку, порушення серцевого ритму чи захворювання серцевого клапана. Якщо ви регулярно відчуваєте запаморочення, зверніться до лікаря та порекомендуйте серцево-судинне обстеження.
Запаморочення: неврологічні захворювання
Хвороба Паркінсона або розсіяний склероз можуть викликати прогресуючу втрату рівноваги, яка може виявлятися раптовим запамороченням. Ці захворювання вражають стовбур мозку та мозочок, частини мозку, що відповідають за поставу та рухи. Ваш лікар може провести кілька діагностичних тестів, щоб визначити, чи є його причиною запаморочення.
Запаморочення: тривожно-депресивні розлади
Певні типи тривожних розладів можуть викликати головний біль та запаморочення, через які неможливо утримати рівновагу. Це може бути пов’язане з підвищеною напругою, яка знижує приплив крові до мозку.
Запаморочення: анемія
Дієта з низьким вмістом заліза призводить до анемії, тобто нестачі еритроцитів. Крім запаморочення, типовими симптомами є також сонливість, слабкість, сухе та ламке волосся, проблеми з пам’яттю та концентрацією. Лікування включає зміну дієти та прийом добавок заліза. Продукти, багаті на залізо, включають: шпинат, червоне м’ясо, птах, квасоля, зелені листові овочі.